Wyszukaj
Facebook YouTube
A A+ A++ Wersja kontrastowa
BIP BIP
Miasto Otwock
STRONA GŁÓWNA Turysta Atrakcje

Atrakcje

Budynki - ozdobnik
AMATORSKI TEATR MIEJSKI IM. STEFANA JARACZA W OTWOCKU
Teatr Miejski mieści się przy ul. ul. Armii Krajowej 4 w Otwocku. Jest miejscem wielofunkcyjnym. Pełni rolę sali kinowej, jednocześnie jest miejscem koncertów, spotkań okolicznościowych, ale przede wszystkim domem dla Amatorskiego Teatru Miejskiego im. Stefana Jaracza, który jest drugim po „Fredrum” najstarszym teatrem amatorskim w Polsce.

Wszelkie informacje odnośnie godzin otwarcia, repertuaru teatralnego oraz aktualności znajdą Państwo:

https://teatr.otwock.pl/
https://www.facebook.com/TeatrJaraczaOtwock
https://www.moktis.pl/repertuar/repertuar-teatralnyKINO OAZA

Kino OAZA działa w budynku Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku i tak jak teatr funkcjonuje w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku. Bogaty repertuar filmowy zachęca mieszkańców Otwocka do częstych odwiedzin. Czynne od pon-ndz w godzinach projekcji seansów.

Kasa kina otwarta:
- wtorek-  8:00-16:00
- środa - sobota 12:00 - 20:00, niedziela na 30 min. przed każdym seansem

Ceny biletów: pon.- czw. 15 zł - 17 zł pt. – nd. 17 zł - 20 zł

Bilety do nabycia również przez platformę biletyna.pl

https://kino.otwock.pl

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063795873325OTWOCKIE LODOWISKO MIEJSKIE

Lodowisko usytuowane jest w samym centrum Otwocka, na terenie po odsłonięciu części „wielkiej dziury", tuż przy Skwerze 7. Pułku Ułanów.

Dostępne w sezonie zimowym stanowi jedną z głównych atrakcji dla mieszkańców Otwocka. Informacje na temat godzin otwarcia oraz cennika znajdą Państwo:

https://www.facebook.com/OtwockieLodowiskoMiejskiePARK MIEJSKI W OTWOCKU 

Park Miejski w centrum Otwocka jest przestrzenią publiczną pełniącą funkcje rekreacyjne, estetyczne i zdrowotne. Ze względu na różnorodność oferty stanowi miejsce spotkań, odpoczynku, rozrywki wszystkich pokoleń otwocczan, jest także atrakcją turystyczną.

Park o powierzchni ok. 8,1 ha otacza budynek dawnego kasyna, a obecnie Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego. Jest ogólnodostępny dla mieszkańców Otwocka i turystów. TĘŻNIA SOLANKOWA W OTWOCKU

Od ponad roku Otwock może wreszcie z dumą pochwalić się tężnią, która znajduje się na terenie Parku Miejskiego. Inhalacje to polecana forma terapii i profilaktyki układu oddechowego. Należy się jednak zapoznać kto może, a kto nie powinien korzystać z tężni solankowej. Warto też pamiętać, że korzystna dla zdrowia sesja powinna trwać minimum 30 minut i należy ją regularnie powtarzać.

Z uzdrowiskowego obiektu można korzystać codziennie, z wyjątkiem dni deszczowych, na razie w godzinach

od 8.00 do 20.00.OTWOCKA PLAŻA MIEJSKA

Otwocka Plaża Miejska położona jest nad rzeką Świder w malowniczej okolicy wśród sosnowych lasów. To idealne miejsce do rekreacji, letnich kąpieli oraz sportowych aktywności.

Plaża jest ogólnodostępna dla mieszkańców ora turystów codziennie w godzinach 10:00 - 22:00 w sezonie letnim, gdzie do dyspozycji plażowiczów dostępny jest grill, bar, leżaki, ławki z parasolami plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę plażową. Plaża przez całą dobę jest monitorowana i ochraniana. 

Bieżące informacje na temat Otwockiej Plaży Miejskiej znajdą Państwo:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100083173008469 
POMNIK "BIAŁO-CZERWONEJ ISKRY" 

Pomnik „Biało-Czerwonej Iskry” upamiętnia odwagę i ofiarę z życia polskich żołnierzy złożoną na służbie Ojczyźnie w Święto Niepodległości. Głównym jego elementem jest przekazana przez Wojsko Polskie wierna kopia Iskry, która 11 listopada 1998 r. rozbiła się w otwockim Soplicowie.

Jest też wypełnieniem ważnej dla mieszkańców idei powrotu samolotu do Otwocka, który dzięki prezydentowi Jarosławowi Margielskiemu, Radzie Miasta Otwocka oraz obywatelskiej inicjatywie Filipa Idzikowskiego, stanął przy drodze prowadzącej do miejsca katastrofy.  

Biało-czerwony samolot „wzbija się” pomiędzy drzewami na skwerze w pobliżu otwockiego ratusza. LEŚNY PARK "WIEJSKA"

Leśny Park „Wiejska” zlokalizowany jest na terenie leśnym u zbiegu ulic Szkolnej, Wawerskiej i Wiejskiej. W obszarze parku znajdują się: plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa i street workout, strefa sąsiedzka z miejscem na ognisko i chillout w hamakach. Park jest oświetlony i monitorowany. Chętnie odwiedzany lokalnych mieszkańców cieszy się niesłabnącą popularność szczególnie wśród miłośników czworonogów ze względu na zaadaptowany do tej przestrzeni leśny wybieg dla psów.

Ogólnodostępny dla mieszkańców Otwocka, czynny jest całą dobę. 

Bieżące informacje dostępne są:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100067644249122
SCENA CENTRUM OTWOCK

Scena Centrum Otwock znajduję się w samych sercu miasta. Usytuowana jest przy ul. Andriollego naprzeciwko Skweru 7. Pułku Ułanów.

Miejsce rekreacji, wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Od kilku lat nieprzerwanie tętni życiem szczególnie w sezonie letnim. W okresie zimowym przestrzeń zagospodarowana jest pod Lodowisko Miejskie. Odbywają się tu liczne koncerty, wydarzenia kulturalne oraz sportowe jak również jest to miejsce spotkań i rekreacyjnych spacerów dla mieszkańców Otwocka.

Ogólnodostępna całą dobę. W godzinach nocnych oświetlona i monitorowana. DOLINA RZEKI ŚWIDER

Rezerwat utworzono 32 (1978) lat temu na podstawie zarządzenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego. Swym zasięgiem obejmuje środkowy i dolny bieg Świdra o długości 41 km oraz dolny bieg Mieni o długości 5 km. Oczywiście sama woda to nie wszystko - istotę rezerwatu stanowi pas ziemi o szerokości 20 m z każdej strony wzdłuż wzmiankowanych rzek.

Rzeka Świder to prawdziwa oaza przyrody. Znajdziemy tu mnóstwo gatunków ryb i roślin i zwierząt. 

Przedmiotem ochrony są rzeki Świder i Mienia z licznymi przełomami, zakolami i wodospadami oraz nadbrzeżną roślinnością. Ochroną objęto 41 kilometrów rzeki Świder, począwszy od Dłużewa, a na moście w Świdrach Wielkich kończąc. Chronione są pasy szerokości ok. 20 m znajdujące się po obu stronach koryt rzecznych.
SKWER 7. PUŁKU UŁANÓW - "MAŁPI GAJ"

W centrum miasta znajduje się atrakcyjne miejsce, gdzie młodsi i starsi mogą z przyjemnością spędzić wolny czas. Zrewitalizowany Skwer 7. Pułku Ułanów - dla wielu mieszkańców znany jako słynny "Małpi gaj", przyciąga tłumy otwocczan.

Atrakcji na miejscu nie brakuje, zwłaszcza dla dzieci. Jest strefa leżaków parkowych rozrzuconych luźno na trawnikach, nowoczesny plac zabaw w formie przypominającej piaskowe wydmy, strefa fontann dająca najmłodszym możliwość zabawy z wodą, są huśtawki, można też pospacerować pod pergolami ze szklanym zadaszeniem i odpocząć na ławeczce lub przejść się po skarpie z widokiem na cały skwer, gdzie są specjalne tabliczki z informacjami o nasadzonych tam roślinach. 

Skwer jest monitorowany, a w wieczorowych porach można podziwiać piękną wizualizację świetlną. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

Więcej spokoju i wyciszenia znajdziemy na Placu Niepodległości, gdzie wśród zieleni, fontanny i nowych alejek, można odpocząć na ławeczkach. Są też stoliki z planszami do gry i… stylowa pompa.

Plac jest monitorowany oraz oświetlony. Ogólnodostępny dla mieszkańców cieszy się niesłabnącą popularnością wśród otwocczan.